Zarząd Śląskiego Cechu Optyków serdecznie zaprasza Państwa do udziału w spotkaniu szkoleniowo – integracyjnym naszego Cechu, które odbędzie się w dniach 4-5.09.2021r w Hotelu Vestina w Wiśle Malince, ul. Malinka 35.  Doskonale znany Państwu hotel przeszedł od czasu naszego ostatniego spotkania gruntowny remont by przyjąć nas w jeszcze lepszych warunkach. https://www.hotel-vestina.pl/

          Zapowiadane zmiany przepisów podatkowych dla przedsiębiorców w ramach Nowego Ładu, a w szczególności zmiana sposobu naliczania składki zdrowotnej i przewidywany w związku z tym znaczny wzrost obciążeń sprawiają, iż postanowiliśmy zaprosić do udziału w naszym spotkaniu mgr Jana Pytla  z kancelarii prawno-podatkowej Jawa, z prośbą o przybliżenie nam przewidywanych zmian w przepisach. Wiele organizacji pracodawców, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizacje lekarskie jak np. Ogólnopolski Związek Lekarzy Anestezjologów oprotestowują  zapowiadane zmiany, mamy więc nadzieję, iż nie wejdą one w życie w pierwotnie zapowiadanej, najbardziej dotkliwej dla nas formie, trudno jednak oczekiwać, iż po zapowiedziach tak znacznego podwyższenia składki zdrowotnej rządzący odstąpią od podwyżek w ogóle.   Ze względu na zapowiadane zróżnicowanie sposobu naliczania składki zdrowotnej w zależności od wybranej formy opłacania podatku dochodowego ( zasady ogólne, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych) oraz prawdopodobne zwolnienie z opłacania składki zdrowotnej wspólników spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (!), każdy z nas będzie musiał zapewne przeanalizować skalę i specyfikę swojej działalności oraz osiągany i przewidywany stopień zyskowności by wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie. Mamy nadzieję, że informacje przekazane przez mgr Pytla będą dla Państwa przydatne w tym względzie.                     

           Kilkakrotnie na naszych spotkaniach rozmawialiśmy na temat krótkowzroczności i sposobów hamowania jej progresji. W ofercie firmy HOYA pojawiły się nowe soczewki Miyo Smart przewidziane właśnie dla młodych osób, u których obserwujemy znaczące narastanie wady. Unikalna konstrukcja odróżnia soczewki Miyo Smart od wcześniej stosowanych rozwiązań, a udzielana przez producenta gwarancja ograniczenia przyrostu wady jest równie nowatorska i unikalna jak same soczewki. Stąd zaprosiliśmy p. Szymona Grygierczyka, Dyrektora Generalnego firmy HOYA Lens Poland o przybliżenie tego unikalnego projektu.
         W  godzinach popołudniowych p. Szymon Grygierczyk podzieli się z nami prognozami dotyczącymi kierunków rozwoju rynku optycznego na świecie i w Polsce, oraz przyszłą pozycją niezależnych salonów optycznych. Odczuwamy konkurencję ze strony coraz liczniejszych salonów sieciowych, nowych kanałów sprzedaży. Rynek optyczny staje się coraz bardziej zróżnicowany, a podejmowane przez nas decyzje biznesowe będą niejednokrotnie weryfikowane dopiero w odległej przyszłości. Pytanie, jaką drogę rozwoju wybrać dla swojej firmy zadaje sobie wielu z nas. Jesteśmy przekonani, że ta prezentacja pozwoli nam spojrzeć pod nowym kątem na pozycje swoich firm.  

        Spotkanie będzie również okazją do rozmowy na temat Rozporządzenia Parlamentu i Rady UE w sprawie wyrobów medycznych (MDR) w sytuacji przedłużającego się braku nowej polskiej ustawy o wyrobach medycznych, który nadal jest jeszcze na etapie konsultacji, oraz wszelkich bieżących, nurtujących Państwa sprawach.

Program spotkania przedstawia się następująco:

Sobota 04.09.2021 r.

Godz. 10.00                    Otwarcie szkolenia

Godz. 10.15 – 12.15       Nowy Ład  – mgr Jan Pytel

Godz. 12.15 – 13.30        Miyo Smart –  dyr Szymon Grygierczyk, HOYA Lens Poland

Godz. 13.30 – 15.00       Przerwa obiadowa

Godz. 15.00 – 16.30       Niezależny salon optyczny w zmieniającym się otoczeniu biznesowym- 
                                         dyr Szymon Grygierczyk, HOYA Lens Poland

Godz. 16.30 – 18.00     Okulary korekcyjne w kontekście rozporządzenia UE w sprawie  

                                        wyrobów medycznych (MDR)

Godz. 18.30 ….              Ognisko lub kolacja przy muzyce

Przez cały czas szkolenia będzie czynna wystawa opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych firm New Vision Optica, OWP- Mexx, Prestige oraz William Morris (Ivonlenses).

Prosimy o zabranie cieplejszej odzieży – planujemy wieczór przy ognisku!

Niedziela 05.09.2021 r.

Godz. 8.00-11.00            Śniadanie i wyjazd uczestników szkolenia.

Prosimy o kontakt z Biurem Cechu w celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu, telefonicznie 32 781 06 58, 501158830 do dnia  27.08.2021 r. !!!

Ze względu na trwające roboty drogowe na odcinku Ustroń-Wisła i ruch wahadłowy na tym odcinku, wydłużeniu ulec może czas dojazdu do Wisły. Prosimy o uwzględnienie utrudnień przy planowaniu godziny wyjazdu lub rozważenie dojazdu przez Szczyrk i przełęcz Salmopolską.

Serdecznie zapraszamy.