Zapraszamy Państwa na spotkanie szkoleniowo – integracyjne Śląskiego Cechu Optyków

Członkowie Śląskiego Cechu Optyków, Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Zapraszamy Państwa na spotkanie szkoleniowo – integracyjne Śląskiego Cechu Optyków, które odbędzie się w dniach 20-21.10.2018 r. w Hotelu Villa Verde w Zawierciu (www.villaverde.pl) .

Przewodnim tematem szkolenia po raz kolejny będą nowe zasady ochrony danych osobowych i obowiązki, jakie na nasze firmy nałożyło rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO).

Z pewnością każdy z Państwa podjął już działania zmierzające do dostosowania działalności swojego zakładu do nałożonych na nas nowych obowiązków. Liczne artykuły prasowe i komentarze rządowe sugerują zdroworozsądkowe podejście do nowych wymogów, lecz równocześnie pojawiają się doniesienia o kolejnych kontrolach i dotkliwych karach nakładanych na przedsiębiorców. Jak sprostać wymogom nie popadając w zbędną przesadę? Jaka dokumentacja powinna bezwzględnie znaleźć się w naszych zakładach, jakie są nasze obowiązki informacyjne i jak w istocie należy chronić przetwarzane dane osobowe ? Bogatsi już o pewną wiedzę praktyczną, po upływie kilku miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów poprosiliśmy naszego kolegę – mgr Leszka Śmiałka o przedstawienie wymogów RODO w odniesieniu do przykładowego zakładu optycznego.

Od wielu już miesięcy zapowiadane były nowe przepisy dotyczące sukcesji działalności gospodarczej. 25.07.2018 ustawa została podpisana przez Prezydenta RP i jej zapisy wejdą w życie po upływie 3 miesięcy od daty ogłoszenia. Ponieważ temat ten od dłuższego już czasu był przedmiotem naszego zainteresowania, poprosiliśmy dr. Mirosława Rajzera z firmy Doradcy i Księgowi o przybliżenie Państwu zapisów ustawy i nowych zasad sukcesji działalności gospodarczej. Od 1.01.2019 zaczną obowiązywać nowe przepisy podatkowe ograniczające opłacalność wyprowadzania działalności gospodarczej oraz aktywów finansowych poza granice naszego kraju – tzw. exit tax. Według rządowych zapowiedzi ustawa wprowadzająca nowy podatek ma również zaostrzyć przepisy dotyczące unikania opodatkowania i optymalizacji podatkowych m.in.poprzez nałożenie na doradców podatkowych, biura podatkowe i banki obowiązku informowania administracji skarbowej o stosowaniu przez ich klientów tzw. schematów podatkowych skutkujących zmniejszeniem obciążeń podatkowych. Od nowego roku zmianie ulec mają również zasady zaliczania w poczet kosztów firmy wydatków związanych z wykorzystywaniem w działalności gospodarczej samochodów, jeżeli samochody te używane są również do celów osobistych podatnika lub pracowników. W takiej sytuacji po nowym roku w poczet kosztów zaliczać będziemy jedynie 50% poniesionych wydatków. W czasie swojej prelekcji dr Rajzer omówi założenia tych przepisów, lub ich ostateczną wersję, o ile zostaną uchwalone do 20.10.’18.

W naszej praktyce od dłuższego już czasu mamy do czynienia z klientami doświadczającymi skutków długotrwałej pracy przy urządzeniach cyfrowych (Computer Vision Syndrome). Kolejne firmy wprowadzają nowe produkty zmniejszające obciążenie wzroku naszych klientów. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy przedstawicieli firmy COOPER VISION, których soczewki z rodziny Biofinity Energys są zaprojektowane właśnie dla pracujących przy komputerach użytkowników jednoogniskowych soczewek kontaktowych, a szeroka gama soczewek multifokalnych może w tej sytuacji rozwiązać problemy bardziej zaawansowanych wiekiem użytkowników soczewek. Równocześnie firma Cooper Vision zapewnia swoim klientom szeroką gamę produktów pod prywatnymi markami, co pozwala optykom wyraźnie odróżnić swoją ofertę od oferty konkurencyjnych, szczególnie internetowych firm i zwiększyć tym samym lojalność klientów zakładu optycznego.

Odpowiedzią na problemy wzrokowe pracujących przy komputerach użytkowników okularów mogą być z kolei nowe soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji Sync III firmy HOYA, Soczewki te, dzięki trzem wartościom dodatku mocy mogą być oferowane szerokiemu gronu odbiorców przy równoczesnym zapewnieniu bardzo szerokiego pola widzenia do dali. Dodatki mocy +0,9 dptr, a w szczególności +1,3 dptr wchodzą już w zakres dotychczas zarezerwowany dla soczewek progresywnych, stąd mogą się pojawiać wątpliwości, które konstrukcje soczewek polecać swoim klientom. Prezentacja firmy HOYA powinna przybliżyć zalety soczewek Sync III oraz rozwiać ewentualne wątpliwości co do wyboru pomiędzy nimi, a soczewkami progresywnymi. W ostatnich tygodniach rodzina soczewek światłoczułych Sensity firmy HOYA została poszerzona o dwie grupy nowych produktów Sensity DARK oraz Sensity SHINE, stąd nasze spotkanie będzie też okazją do zapoznania się z zaletami tych produktów.

Hotel Villa Verde zapewnia doskonałe warunki konferencyjne i pobytowe. Spa, basen, park wodny oraz bliskość szlaków jurajskich zachęcają do przyjazdu w gronie całej rodziny i przedłużenia pobytu….. Po wykładach zapraszamy Państwa na wspólną kolację przy muzyce i I Mistrzostwa Śląskiego Cechu Optyków w kręglach !
Prosimy już dzisiaj zarezerwować termin: 20-21.10.2018.
Program spotkania przedstawia się następująco:

Sobota, 20.10.2018

  • godz. 9.30 Otwarcie spotkania. Prezentacja firmy TOPCON Polska.
  • godz. 9.45 RODO – rozporządzenie o ochronie danych osobowych w praktyce zakładu optycznego
    – mgr Leszek Śmiałek
  • godz. 11.15 Sync III –relaks dla Twoich oczu w cyfrowym świecie – Maciej Ciwiński HOYA Lens Poland
  • godz.12.15 Cyfrowe zmęczenie wzroku u pacjentów noszących soczewki kontaktowe. Zarządzanie kategorią soczewek kontaktowych w salonie optycznym – Marcin Błażejowski COOPER VISION
  • godz. 13.30 Obiad
  • godz. 14.30 Firma w spadku, „exit tax” i inne zmiany podatkowe po 1.01.2019 – dr Mirosław Rajzer
  • godz.16.00 Poszerzona rodzina soczewek Sensity: Sensity DARK i Sensity SHINE – Maciej Ciwiński HOYA Lens Poland
  • godz. 18.00 Wspólna kolacja przy muzyce i I Mistrzostwa Śląskiego Cechu Optyków w kręglach.

Przez cały czas szkolenia będzie czynna wystawa sprzętu firmy TOPCON Polska oraz opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych firm Eschenbach Optik Polen, OWP oraz Tegra.

W celu dokonania rezerwacji noclegów i posiłków bardzo prosimy o kontakt z Biurem Cechu w celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu, telefonicznie 32 781 06 58 do dnia 10.10.2018 r. !!!

Za Zarząd Śląskiego Cechu Optyków
Aleksander Filak Starszy Cechu