Walne zgromadzenie 2015.05

Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Zarząd Śląskiego Cechu Optyków w Katowicach pragnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Walnym Zgromadzeniu Cechu oraz szkoleniu, które odbędzie się w dniach 23-24.05.2015 r. w Hotelu „Vestina” w Wiśle Malince, ul. Malinka 35, 43-360 Wisła. www.hotel-vestina.pl. Hotel Vestina zlokalizowany jest u stóp Baraniej Góry, 800 m od skoczni narciarskiej im. Adama Małysza.

Zebranie będzie okazją do złożenia sprawozdań z działalności naszej organizacji w minionym roku i przedstawienia planów dotyczących przyszłych przedsięwzięć.

Po obradach Walnego Zgromadzenia zapraszamy Państwa na  szkolenie, którego tematem będą  prawa konsumenta oraz obowiązki sprzedawcy wynikające ze znowelizowanej ustawy konsumenckiej. Coraz powszechniej klienci zachęcani przez liczne artykuły prasowe i audycje powołują się na swoje prawa konsumenckie, a w szczególności „niezgodność zakupionego towaru z umową” i dokonują reklamacji lub zwrotu zakupionych towarów. Podobnie klienci naszych zakładów coraz częściej dokonują reklamacji zakupionych okularów. Reklamacje często są w uzasadnione, często jednak klienci nadinterpretują zakres odpowiedzialności sprzedawcy – w tym wypadku optyka, próbując reklamować okulary uszkodzone lub noszące ślady normalnego użytkowania. Czasem oczekiwania klientów istotnie odbiegają od przyjętych zasad postępowania …..

Z drugiej strony coraz częściej nasi dostawcy przygotowują regulaminy rozpatrywania reklamacji, gdzie np. określają termin sprowadzenia części zdecydowanie odbiegający od oczekiwań klienta, lub powołując się na stosowne przepisy ograniczają okres swojej odpowiedzialności do 24 miesięcy od daty zakupu opraw przez optyka, zamiast 24 miesięcy od daty zakupu okularów przez klienta zakładu optycznego – co klientowi gwarantuje ustawa konsumencka.

Jakie naprawdę są prawa konsumenta w świetle ustawy konsumenckiej, jak postępować w przypadku uzasadnionych reklamacji, jak radzić sobie z nieuzasadnionymi reklamacjami lub w sytuacjach gdy nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań klienta, albo dostawca opraw odmawia nam zapewnienia serwisu  podpowie nam specjalistka prawa konsumenckiego, p. Patricia Mitro z Kancelarii Prawnej Legalis.

W godzinach popołudniowych zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu z p. Szymonem Grygierczykiem z firmy HOYA Lens Poland, którego tematem będzie „Sprzedaż soczewek progresywnych w obliczu nowych wyzwań rynkowych”. Soczewki progresywne zyskują coraz większą liczbę zadowolonych użytkowników. Duża w tym zasługa nie tylko optyków, ale również coraz częstszych promocji, „super ofert” producentów, kampanii reklamowych. Zróżnicowanie jakościowe soczewek progresywnych – w pełni zrozumiałe dla optyków- jest często niezrozumiałe dla klientów naszych zakładów, poszukujących najlepszych ofert cenowych, okazji. Chyba każdy z nas zetknął się z opinią klienta, że na pierwszy raz kupi sobie te najtańsze i albo się przyzwyczai, albo je wymieni, bo przecież mają gwarancję adaptacji…..Jakich argumentów używać w rozmowie z klientem, aby decydował się na wybór soczewek odpowiadających jego potrzebom i dołączał do grona ich zadowolonych użytkowników, jak uniknąć wyniszczającej konkurencyjnej walki cenowej z innymi zakładami podpowie nam p. Szymon Grygierczyk.

Tradycyjnie już spotkaniu towarzyszyć będzie ekspozycja, w trakcie której można będzie zapoznać się z ofertą firm : HOYA Lens która zaprezentuje urządzenie EasyScan, Poland Optical, TEGRA, OWP, Eschenbach Optik Polen.

Wieczorem serdecznie zapraszamy na wspólną biesiadę przy ognisku,  a po niej na  II Mistrzostwa Cechu w Rzutkach!

Program spotkania przedstawia się następująco:

Sobota 23.05.2015 r.

  • Godz. 9.00 Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Cechu – I termin
  • Godz. 9.30 – 11.30 Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Cechu – II termin
  • Godz. 11.30-13.30 „Odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność towaru z umową. Prawa konsumenta i obowiązki sprzedawcy” – Patricia Mitro, Kancelaria Prawna Legalis.
  • Godz. 13.30-15.30 Przerwa obiadowa
  • Godz. 15.30- 17.00 „Sprzedaż soczewek progresywnych w obliczu nowych wyzwań rynkowych”. EasyScan – prezentacja urządzenia, Szymon Grygierczyk , HOYA Lens Poland
  • Godz. 18.30 – 20.00 Biesiada przy ognisku z kapelą góralską.  II Mistrzostwa Cechu w Rzutkach.

Niedziela 24.05.2015 r.

  • Godz. 8.00-11.00Śniadanie

W celu dokonania rezerwacji noclegów i posiłków bardzo prosimy o kontakt z Biurem Cechu w celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu, telefonicznie 32 781 06 58 do dnia 08.05.2015 r. !!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w Walnym Zgromadzeniu Cechu
oraz towarzyszących mu szkoleniach.

W imieniu Zarządu Śląskiego Cechu Optyków

Aleksander Filak
Prezes Zarządu