Walne zgromadzenie 2014.06

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Zarząd Śląskiego Cechu Optyków w Katowicach pragnie zaprosić Państwa do udziału w połączonym ze szkoleniem Sprawozdawczo-Wyborczym Walnym Zebraniu Cechu,  które odbędzie się w dniach 14-15.06.2014 w Gospodzie u Wrochema w Tarnowskich Górach
( po sąsiedzku z zamkiem w Starych Tarnowicach, www.komplekszamkowy.pl ).
Podobnie jak co roku zebranie będzie okazją do złożenia sprawozdań z działalności naszej organizacji w minionym roku i przedstawienia planów dotyczących przyszłych przedsięwzięć Równocześnie mijają już cztery lata od poprzedniego Wyborczego Walnego Zebrania Cechu i dobiega końca kadencja obecnych organów statutowych Cechu. Stąd podczas czerwcowego zebrania wybierać będziemy członków nowego Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Cechowego Sądu, oraz Delegatów na Zjazd KRIO. Program Walnego Zebrania przesyłamy w załączeniu.
W bieżącym roku nasz Cech obchodzi również jubileusz swojego XX-lecia. Podczas zebrania będziemy chcieli zapoznać Państwa z programem planowanych na 25-26.10.2014uroczystości, do udziału w których już dzisiaj Państwa zapraszamy.

Niestety, po raz kolejny pojawiają się pewne komplikacje związane ze stosowaniem obniżonej stawki podatku VAT na okulary korekcyjne i oprawy okularowe. Stąd w trakcie spotkania będziemy chcieli odnieść się do interpretacji niektórych Izb Skarbowych w tej materii jak również zapisów ustawy o wyrobach medycznych, oraz zwrócić Państwa uwagę na obowiązki optyka wynikające z ustawy o wyrobach medycznych i ustawy o podatku VAT.

W kolejnych zakładach optycznych przeprowadzone zostały kontrole NFZ, w wyniku czego doszło zarówno do nałożenia dotkliwych kar jak i rozwiązania umowy na realizację refundowanych recept. Poprosiliśmy kolegów, w których zakładach kontrole miały miejsce o zapoznanie Państwa z wymogami kontroli.

W godzinach popołudniowych chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu z przedstawicielami firmy JZO, podczas którego – w oparciu o doświadczenia z organizacji ogólnopolskich promocji oraz kampanii „Czas na wzrok i „Zobacz to z JZO”  zapoznają nas z perspektywami rozwoju rynku optycznego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem przewidywanego rozwoju sprzedaży soczewek progresywnych..  W trakcie szkolenia przedstawione zostaną również zalety najnowszych soczewek fotochromatycznych Transitions, które już wkrótce wzbogacą ofertę JZO.

W wyniku zawartego porozumienia JZO Sp. z o.o. – producent soczewek okularowych jest sponsorem szkolenia towarzyszącego Walnemu Zgromadzeniu Cechu.

Swój udział w szkoleniu zapowiedzieli również przedstawiciele firmy Johnson & Johnson, którzy zapoznają Państwa z nową polityką rabatową swojej firmy oraz działaniami dla rozwoju rynku soczewek kontaktowych oraz wsparcia indywidualnych zakładów optycznych.

Szkoleniu towarzyszyła będzie wystawa urządzeń oferowanych przez JZO Optyk Serwis  oraz wystawa opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych firm : Vidi Vici, PH OKO (Moonlight), VN Group oraz LOOK Occhiali.
Po zakończeniu szkolenia zaprosimy Państwa do udziału w Turnieju Łuczniczym o Mistrzostwo Śląskiego Cechu Optyków, oraz wspólnego Grillowania na Podzamczu.
W niedzielę zapraszamy do wspólnego zwiedzania muzeum zamkowego.

Program spotkania przedstawia się następująco :

Sobota, 14.06.2014
Godz.  9.00   Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Cechu – I termin
Godz.  9.30   Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Cechu – II termin
Godz. 13.30  Obiad
Godz. 14.30   Nowe trendy w ofercie Transitions. Czy ochrona UV to wybór czy
konieczność?  – Adam Stryj JZO Sp. z O.O.
Bariery i szanse rozwoju rynku soczewek progresywnych w Polsce –
Mirosław Nowak Prezes JZO Sp. z O.O…

Godz.16.30   Polityka rabatowa firmy Johnson & Johnson . Wsparcie rozwoju
biznesowego salonów optycznych  – Marcin Wójcik Johnson & Johnson .
Godz. 18.00   Turniej Łuczniczy o Mistrzostwo Śląskiego Cechu Optyków.
Grillowanie na Podzamczu.

Przez cały czas trwania szkolenia, a w szczególności podczas przerwy w obradach planowanej na godziny 12.00 – 14.30  zapraszamy Państwa do odwiedzania ekspozycji opraw okularowych i okularów słonecznych firm Vidi-Vici, PH OKO, VN Group, Look Occhiali,
oraz urządzeń oferowanych przez JZO Optyk Serwis. Przedstawiciele JZO umożliwią Państwu zapoznanie się z pracą urządzeń wspierających sprzedaż EyeStation i EyeMio.

Niedziela, 15.06.2014
Śniadanie, wspólne zwiedzanie muzeum zamkowego ( ok. godz. 9.30) .
Zachęcamy Państwa do przedłużenia pobytu w Tarnowskich Górach i spaceru w pobliskim
parku oraz odwiedzenia Sztolni Czarnego Pstrąga albo zabytkowej Kopalni Srebra.

W celu dokonania rezerwacji noclegów i posiłków bardzo prosimy Państwa o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu oraz informację odnośnie terminu przyjazdu    ( piątek/sobota) w Biurze Cechu tel. 32 7810658 w terminie do 01.06.2014.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Walnym Zebraniu i szkoleniu
Za Zarząd Śląskiego Cechu Optyków

Aleksander  Filak
Prezes Zarządu ŚCO