Szkolenie 2015.10 Brenna

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Zarząd Cechu pragnie zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w Hotelu Kotarz w Brennej w dniach 03-04.10.2015 ( www.kotarz.com)

W spotkaniu będą uczestniczyli przedstawiciele firmy Essilor Polonia. Dyrektor Zarządzający firmy Essilor Polonia Sp. z o.o p. Adam Mamok zaprasza Państwa na prelekcję dotyczącą zmian na polskim rynku usług optycznych.  W czasie prelekcji pt. Szanse i zagrożenia dla rozwoju salonów optycznych w najbliższych latach poruszone zostaną następujące kwestie:

 1. Ekspansja międzynarodowych i polskich  sieci optycznych.
 2. Kreowanie marek własnych – Private Brands.
 3. Zmiana pokoleniowa.
 4. Rozwój hipermarketów w mniejszych miastach.
 5. Przewaga kosztowa.

Po prelekcji będą Państwo mieli możliwość obejrzenia najnowszego filmu dotyczącego adaptacji do soczewek progresywnych przygotowanego przez firmę Essilor we współpracy z dr. Andrzejem Styszyńskim.

Podczas zeszłorocznego wiosennego spotkania naszego Cechu w Hotelu Mazowsze w Jaszowcu mgr Jan Pytel przedstawił nam zalety i wady przekształcania zakładu optycznego prowadzonego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę cywilną.

Kwestie obecności w naszych zakładach przedstawicieli młodszego pokolenia, przyszłej sukcesji naszych zakładów i optymalnego przygotowania się do niej są nadal żywo dyskutowane w naszym środowisku, stąd postanowiliśmy zaprosić na nasze spotkanie prawnika – dr. Patryka Kuziora i poprosiliśmy o przybliżenie Państwu tych kwestii. Jeżeli nasuną się Państwu również inne pytania i wątpliwości natury prawnej, prosimy o wcześniejsze przesłanie tych pytań do biura Cechu w celu przekazania naszemu gościowi.

Tradycyjnie już spotkaniu towarzyszyła będzie ekspozycja urządzeń refrakcyjnych i automatów szlifierskich firmy Essilor oraz opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych z najnowszych kolekcji firm KOH, Tegra, Veni Vidi Vici.

Program spotkania przedstawia się następująco :01

Sobota, 03.10.2015

 • Godz.  9.30   Rozpoczęcie szkolenia
 • Godz.10.00   Szanse i zagrożenia dla rozwoju salonów optycznych w najbliższych latach – Adam Mamok , Dyrektor Zarządzający Essilor Polonia Sp. z o.o.
 • Godz. 11.30  Adaptacja do soczewek progresywnych – projekcja filmu przygotowanego przez firmę Essilor we współpracy z  dr. Andrzejem Styszyńskim
 • Godz. 13.00  Obiad
 • Godz. 14.30 Sukcesja pokoleniowa w zakładzie optycznym – dr Patryk Kuzior
 • Godz. 18.00   Kolacja grillowa przy muzyce

Hotel Kotarz oferuje nie tylko wygodne sale konferencyjne i bardzo dobre warunki pobytu, ale również szeroką ofertę zabiegów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych, oraz strefę SPA, sauny i basen pływacki. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej oferty prosimy o wcześniejszą rezerwację zabiegów: Hotel Kotarz,  www.kotarz.com, tel 33 8556996 .

W celu dokonania ostatecznej rezerwacji noclegów i posiłków bardzo prosimy Państwa o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu oraz informację odnośnie terminu przyjazdu ( piątek/sobota) w Biurze Cechu tel. 32 7810658, mail: scokatowice@wp.pl  w terminie do 20.09. 2015.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu

Za Zarząd Śląskiego Cechu Optyków

Aleksander  Filak