Szkolenie 2014.03 Ustroń

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Nawiązując do wieloletniej tradycji spotkań integracyjno-szkoleniowych organizowanych przez Śląski Cech Optyków, Zarząd Cechu pragnie zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w Hotelu Medi – SPA Mazowsze w Ustroniu-Jaszowcu, ul. Stroma 6  (www.dwmazowsze.com) w dniach 15-16.03.2014.

Zmieniające się przepisy podatkowe i prawne, nowe interpretacje przepisów dotychczas obowiązujących, coraz częściej pojawiające się w naszych rozmowach kwestie dotyczące aspektów prawnych przekształcania w spółki, przekazywania i ewentualnego dziedziczenia naszych zakładów optycznych sprawiły, że zaprosiliśmy na nasze spotkanie mgr. Jana Pytlaprowadzącego Biuro Doradztwa Podatkowo-Prawnego Jawa SC, a wcześniej pełniącego funkcję dyrektora Izby Rzemieślniczej w Katowicach. W przeszłości wielokrotnie mieliśmy możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia mgr. Jana Pytla.

Przedstawiona problematyka jest doskonale znana mgr. Pytlowi, a osoby, które w zeszłym roku uczestniczyły w podobnym szkoleniu, potwierdzają zasadność zaproszenia mgr. Pytla. Szkolenie będzie również sposobnością do poruszenia wszelkich innych, nurtujących Państwa kwestii.

W ostatnich latach wszyscy zaobserwowaliśmy istotne zmiany w funkcjonowaniu rynku soczewek kontaktowych w naszym kraju. Wzrost konkurencji ze strony sprzedawców internetowych, utrata dotychczasowych klientów, spadek zyskowności sprzedaży soczewek kontaktowych, sprawiają, że wielu z nas poszukuje nowych rozwiązań w tym segmencie.

Firma Cooper Vision – jeden z trzech największych na świecie producentów soczewek kontaktowych oferuje nie tylko najnowocześniejsze i nowatorskie produkty, ale również – jako lider w zakresie soczewek oferowanych pod „prywatnymi markami” eksperckimi wspiera swoich klientów w zakresie strategii pozyskiwania i utrzymania stałych klientów praktyk kontaktologicznych. Zaprosiliśmy przedstawicieli firmy Cooper Vision do udziału w naszym spotkaniu, prosząc o informacje dotyczące zarówno oferowanych produktów, jak i aspektów biznesowych współpracy z firmą.

Do udziału w szkoleniu zaprosiliśmy również przedstawicieli firmy HOYA Lens Poland. Asortyment soczewek firmy HOYA został ostatnio wzbogacony o najnowszą indywidualną soczewkę progresywną klasy premium: Hoyalux ID MyStyle V+ i jej właśnie poświęcona będzie pierwsza część prezentacji p. Szymona Grygierczyka. Druga część prezentacji dotyczyć będzie zrozumienia aspektów indywidualizacji soczewek progresywnych.

Tradycyjnie już spotkaniu towarzyszyła będzie ekspozycja opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych z najnowszych kolekcji firm Eschenbach, OWP, Tegra i  Wolis.

Wieczorem zaplanowaliśmy Beskidzki Kulig z pochodniami i pieczenie kiełbasek w Dolinie Białej Wisełki, a po powrocie do hotelu kolację przy muzyce. Wierzymy w piękną zimową aurę, ale jeśli śnieg nam nie dopisze zorganizujemy przy hotelu grilla z beskidzkimi specjałami, z towarzyszeniem góralskiego gawędziarza i muzyki.

Program spotkania przedstawia się następująco :

Sobota, 15.03.2014

  • Godz.   9.30   Rozpoczęcie szkolenia
  • Godz. 10.00   Prawne i podatkowe aspekty prowadzenia oraz ewentualnych przekształceń własnościowych zakładu optycznego – mgr Jan Pytel
  • Godz. 12.00  Nowoczesne narzędzia firmy CooperVision do budowania lojalności Klientów noszących soczewki kontaktowe – Dorota Frejek, Cooper Vision
  • Godz. 13.00  Obiad
  • Godz. 14.30 Cooper Vision: soczewki kontaktowe na każdą wadę wzroku – Wojciech Kida, optometrysta
  • Godz. 15.30  Hoyalux ID MyStyle V+, najnowsza, indywidualna soczewka progresywna firmy HOYA. Zrozumienie zagadnień indywidualizacji soczewek progresywnych  – Szymon Grygierczyk, Hoya Lens Poland
  • Godz. 17.30   Wyjazd na kulig do Doliny Białej Wisełki.
  • Godz. 21.00   Powrót do hotelu, kolacja

Przez cały czas trwania szkolenia zapraszamy Państwa do odwiedzania ekspozycji opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych firm Eschenbach, OWP, Tegra i Wolis.

Niedziela, 16.03.2014

  • Śniadanie, wyjazd uczestników szkolenia

Hotel Mazowsze oferuje nie tylko wygodne sale konferencyjne i bardzo dobre warunki pobytu, ale również szeroką ofertę zabiegów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych, oraz strefę SPA i basen pływacki . Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej oferty prosimy o wcześniejszą rezerwację zabiegów: www.dwmazowsze.com tel. 33 8542659.

W celu dokonania ostatecznej rezerwacji noclegów i posiłków bardzo prosimy Państwa o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu oraz informację odnośnie terminu przyjazdu ( piątek/sobota) w Biurze Cechu tel. 32 7810658 w terminie do 10.02.2014.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu

Za Zarząd Śląskiego Cechu Optyków

Aleksander  Filak

Prezes Zarządu ŚCO