KATOWICE Plac Wolności 12 tel. + 48 32 78 10 658 www.12948629_scoold.pl

Czcionka

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Aktualności
Informacje Spotkania Cechowe IX Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO

IX Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO

Już za niecałe dwa miesiące w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbędzie się IX Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO. Bardzo ciekawy program konferencyjny, jeszcze większa niż przed dwoma laty wystawa i wspaniały program artystyczny z recitalami Waldemara Malickiego (twórcy Filharmonii Dowcipu) i Zbigniewa Wodeckiego oraz występami odnoszącej sukcesy w programie Mam Talent Siemianowickiej Orkiestry Rozrywkowej Silesian Band– trudno o lepszą zachętę, abyśmy wszyscy spotkali się na Kongresie!       

 

Przypominamy, że termin zgłoszeń upływa 30.09.2011. Cena uczestnictwa dla optyków zrzeszonych w KRIO oraz osób im towarzyszących (członkowie rodzin, pracownicy firm) , obejmująca pełny pakiet hotelowy wynosi 840,00 zł netto.

 

 

Na podstawie faktur za udział w Kongresie, wystawianych przez MTP  podatek VAT podlegał będzie odliczeniu, a kwota netto stanowić będzie koszt uzyskania przychodu.          

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w Kongresie w pełnym wymiarze dostępne będą karty wstępu upoważniające do udziału w wykładach i wystawie, których koszt dla optyków zrzeszonych wynosi 50,00 zł brutto za 1 dzień, oraz 80,00 zł brutto za dwa dni. Optycy, którzy zgłoszą zapotrzebowanie na karty wstępu w biurze KRIO przed Kongresem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. | 22 635 20 50) – dodatkowo otrzymają pakiety materiałów kongresowych.

Do zobaczenia w Wiśle….                     

Serdecznie zapraszamy !
    

Z dużym zaskoczeniem odnotowujemy kolejne zapytania Koleżanek i Kolegów, dotyczące stawki VAT właściwej dla okularów korekcyjnych w przypadku zakupu opraw z różnymi stawkami podatku, pomimo pism dotyczących tej kwestii, które wysyłaliśmy w sierpniu.

Pragniemy przypomnieć, iż nie zaszły żadne zmiany w obowiązującej ustawie o wyrobach medycznych ani w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 ( pismo Prezesa URPLWMiPB w załączeniu) okulary korekcyjne spełniają definicję wyrobu medycznego i stąd na podstawie Załącznika nr 3, pozycja 105 ustawy o podatku od towarów i usług jako wyrób medyczny podlegają opodatkowaniu stawką 8% podatku VAT, niezależnie od tego z jaką stawką VAT optyk nabył oprawy. Również zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych optyk posługujący się do wykonania okularów szkłami i oprawami ze znakami CE (a praktycznie tylko takie są dostępne na rynku!!!) nie jest traktowany jako wytwórca wyrobu medycznego na zamówienie lecz jako dystrybutor ! Stąd optyk nie ma obowiązku rejestracji jako wytwórca wyrobu medycznego na zamówienie, a równocześnie fakt dokonania rejestracji lub jej brak pozostają bez wpływu na stosowanie stawki podatku VAT dla okularów korekcyjnych.

Menu Główne


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Witamy serdecznie!

Oto oficjalna strona Śląskiego Cechu Optyków. Mamy nadzieję. że przybliży Państwu naszą działalność i pozwoli poznać naszą historię.

Imieniny

Wczoraj: Łukasza, Kai, Eugenii
Dzisiaj: Jerzego, Wojciecha, Ilony
Jutro: Grzegorza, Aleksego, Horacego

Filmy Edukacyjne

Pod poniższym linkiem przedstawiamy Państwu 21 mini odcinków filmów edukacyjnych wyprodukowanych przez firmę SIDMA na zlecenie KRIO. Zrealizowany materiał jest znacznie bardziej obszerny i dostępny w formie płyt DVD w siedzibie KRIO. Zapraszamy do obejrzenia. Więcej...

Śląski Cech Optyków

Cookies

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swoje przeglądarce.

Oferta wstąpienia do ŚCO

By zostać naszym członkiem, należy spełnić warunki określone w statucie. Formularz do pobrania w dziale Zostań Członkiem Cechu.

Użytkownicy Online

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości