KATOWICE Plac Wolności 12 tel. + 48 32 78 10 658 www.slaskicechoptykow.pl

Czcionka
Aktualności
Informacje Spotkania Cechowe IX Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO

IX Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO

Już za niecałe dwa miesiące w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbędzie się IX Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO. Bardzo ciekawy program konferencyjny, jeszcze większa niż przed dwoma laty wystawa i wspaniały program artystyczny z recitalami Waldemara Malickiego (twórcy Filharmonii Dowcipu) i Zbigniewa Wodeckiego oraz występami odnoszącej sukcesy w programie Mam Talent Siemianowickiej Orkiestry Rozrywkowej Silesian Band– trudno o lepszą zachętę, abyśmy wszyscy spotkali się na Kongresie!       

 

Przypominamy, że termin zgłoszeń upływa 30.09.2011. Cena uczestnictwa dla optyków zrzeszonych w KRIO oraz osób im towarzyszących (członkowie rodzin, pracownicy firm) , obejmująca pełny pakiet hotelowy wynosi 840,00 zł netto.

 

 

Na podstawie faktur za udział w Kongresie, wystawianych przez MTP  podatek VAT podlegał będzie odliczeniu, a kwota netto stanowić będzie koszt uzyskania przychodu.          

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w Kongresie w pełnym wymiarze dostępne będą karty wstępu upoważniające do udziału w wykładach i wystawie, których koszt dla optyków zrzeszonych wynosi 50,00 zł brutto za 1 dzień, oraz 80,00 zł brutto za dwa dni. Optycy, którzy zgłoszą zapotrzebowanie na karty wstępu w biurze KRIO przed Kongresem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. | 22 635 20 50) – dodatkowo otrzymają pakiety materiałów kongresowych.

Do zobaczenia w Wiśle….                     

Serdecznie zapraszamy !
    

Z dużym zaskoczeniem odnotowujemy kolejne zapytania Koleżanek i Kolegów, dotyczące stawki VAT właściwej dla okularów korekcyjnych w przypadku zakupu opraw z różnymi stawkami podatku, pomimo pism dotyczących tej kwestii, które wysyłaliśmy w sierpniu.

Pragniemy przypomnieć, iż nie zaszły żadne zmiany w obowiązującej ustawie o wyrobach medycznych ani w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 ( pismo Prezesa URPLWMiPB w załączeniu) okulary korekcyjne spełniają definicję wyrobu medycznego i stąd na podstawie Załącznika nr 3, pozycja 105 ustawy o podatku od towarów i usług jako wyrób medyczny podlegają opodatkowaniu stawką 8% podatku VAT, niezależnie od tego z jaką stawką VAT optyk nabył oprawy. Również zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych optyk posługujący się do wykonania okularów szkłami i oprawami ze znakami CE (a praktycznie tylko takie są dostępne na rynku!!!) nie jest traktowany jako wytwórca wyrobu medycznego na zamówienie lecz jako dystrybutor ! Stąd optyk nie ma obowiązku rejestracji jako wytwórca wyrobu medycznego na zamówienie, a równocześnie fakt dokonania rejestracji lub jej brak pozostają bez wpływu na stosowanie stawki podatku VAT dla okularów korekcyjnych.

Witamy serdecznie!

Oto oficjalna strona Śląskiego Cechu Optyków. Mamy nadzieję. że przybliży Państwu naszą działalność i pozwoli poznać naszą historię.

Imieniny

Wczoraj: Wincentego, Anastazego, Wiktora
Dzisiaj: Ildefonsa, Rajmunda, Marii
Jutro: Franciszka, Rafała, Mileny

Filmy Edukacyjne

Pod poniższym linkiem przedstawiamy Państwu 21 mini odcinków filmów edukacyjnych wyprodukowanych przez firmę SIDMA na zlecenie KRIO. Zrealizowany materiał jest znacznie bardziej obszerny i dostępny w formie płyt DVD w siedzibie KRIO. Zapraszamy do obejrzenia. Więcej...

Śląski Cech Optyków

Cookies

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swoje przeglądarce.

Oferta wstąpienia do ŚCO

By zostać naszym członkiem, należy spełnić warunki określone w statucie. Formularz do pobrania w dziale Zostań Członkiem Cechu.

Użytkownicy Online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości