KATOWICE Plac Wolności 12 tel. + 48 32 78 10 658 www.12948629_scoold.pl

Czcionka

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Śląski Cech Optyków w Katowicach

reprezentuje swoich członków w oficjalnych kontaktach z centralnymi organami władzy państwowej - m.in. Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Finansów - oraz z regionalnymi władzami administracyjnymi i samorządowymi, Państwową Inspekcją Pracy, Państwową Inspekcją Handlową oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, a wcześniej Śląską Kasą Chorych. Organizowane są liczne szkolenia o tematyce zawodowej, marketingowej, podatkowo-prawnej, BHP.  

Więcej...

Aktualności

Zmarł Jan Kulka

26.01.2014 r. w wieku 89 lat zmarł we śnie Pan JAN KULKA - najstarszy bielski optyk. Sądzę, że był również najdłużej czynnym zawodowo optykiem w Polsce.

Marzył, by pracować do 90-siątki. Niestety, nie udało Mu się. W uznaniu zasług w 2003 roku dostał tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Bielska - Białej.
Był człowiekiem wielu talentów, ogromnej pracowitości, energii i szeregu pasji. Początek drogi optycznej w Bielsku - Białej wyznaczyli Jego Rodzice - Państwo Gizela i Leon Kulkowie.

JAN KULKA był godnym kontynuatorem rodzinnej tradycji. Przejął Zakład Optyczny w 1960 roku i pracował w nim do końca życia. W młodości piłkarz i pływak waterpoolista, ukochał sport do tego stopnia, że pozostał mu wierny do końca. Przygodę z mikrofonem jako komentator sportowy rozpoczął w 1948 roku i zakończył ją dopiero w 2002. Dziś trudno w to uwierzyć, ale Pan JAN KULKA komentował sport społecznie - nigdy nie brał za to pieniędzy.

Największej rzeszy Jego wielbicieli będzie się już zawsze kojarzył z relacjonowaniem zawodów sportowych każdego szczebla, z wieloma międzynarodowymi włącznie. Ze swej sztuki oratorskiej potrafił zrobić równorzędne samemu wydarzeniu sportowemu przeżycie dla swoich fanów i słuchaczy. Komentarz sportowy uczynił sztuką i stał się wzorem dla następnych pokoleń. Przyjaciel siatkarek, bokserów, pływaków, narciarzy, piłkarzy, hokeistów na lodzie i automobilistów - zawsze mogli liczyć z Jego strony na ciekawy opis swoich zmagań sportowych.

Zagrał w filmach siebie i kierowcę rajdowego. W filmie dokumentalnym Fundacji Spielberga opowiedział o swoich wojennych przeżyciach. Erudyta i poliglota z ogromną łatwością nawiązujący kontakty, pozostający zawsze pełen szacunku dla rozmówcy, fenomenalny gawędziarz. Dyplomata i elegant w każdym calu, pewny swych racji, potrafiący do nich przekonać adwersarza. Pomagał wielu osobom w przeróżnych potrzebach, nigdy nie odmawiał rady i swojego zdania.

Mnie pozwolił w swoim Zakładzie Optycznym doskonalić praktyczne umiejętności w zawodzie. Pomagała mi w tym Jego nieodżałowanej pamięci Córka Tamara, która zmarła 2 lata przed Ojcem.Będę Im obojgu zawsze za to wdzięczna. Jednym słowem POSTAĆ I OSOBOWOŚĆ, której będzie nam z pewnością brakować.

Podczas pięknej uroczystości pogrzebowej wraz z Rodziną i Przyjaciółmi pożegnaliśmy Go w czwartek 30.01.2014 roku.


Izabela Żmidzińska - Górny

Śląski Cech Optyków

Cookies

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swoje przeglądarce.

Oferta wstąpienia do ŚCO

By zostać naszym członkiem, należy spełnić warunki określone w statucie. Formularz do pobrania w dziale Zostań Członkiem Cechu.

Użytkownicy Online

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości