Szkolenie 2016.03 Wisła Malinka

Członkowie Śląskiego Cechu Optyków, Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Zarząd Śląskiego Cechu Optyków w Katowicach pragnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tradycyjnie już odbywającym się wiosną spotkaniu szkoleniowo – integracyjnym,  które odbędzie się w dniach 12-13.03.2016 r.. w Hotelu „Vestina” w Wiśle Malince, ul. Malinka 35, 43-360 Wisła  www.hotel-vestina.pl.

Od 1.01.2016 weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o ochronie danych osobowych, które nakładają wiele nowych obowiązków na wszystkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Z pewnością otrzymują Państwo zaproszenia do udziału w odpłatnych szkoleniach, które mają pomóc przedsiębiorcom w dostosowaniu swoich firm do nowych wymogów. Niestety, nowe wymogi dotyczą również naszych zakładów i ze względu na zapowiadane kontrole GIODO będziemy musieli się do nich dostosować. O zapoznanie nas z zapisami znowelizowanej ustawy poprosiliśmy p. Leszka Śmiałka, który prowadził dla nas podobną prezentację na gruncie dotychczasowej ustawy  podczas spotkania Cechu w Istebnej przed dwoma laty. Prowadząc zakład optyczny pan Leszek doskonale zna specyfikę naszej działalności, a dostosowawszy swoją działalność do wymogów znowelizowanej ustawy będzie w stanie podzielić się z nami nie tylko informacjami odnośnie zapisów ustawy, ale również praktycznymi wskazówkami.
Do udziału w szkoleniu zaprosiliśmy również firmę JZO sp. z o.o. , której przedstawiciele zapoznają nas z nowościami w ofercie firmy, a w szczególności z poszerzoną ofertą soczewek do bliży i dystansów pośrednich, oraz nową aplikacją do optymalizacji i zamawiania soczewek Eye Link.

Przedstawiciele firmy Bausch&Lomb zaproszą Państwa na szkolenie dotyczące innowacyjnej jednodniowej soczewki BiotrueOneDay oraz korekcji prezbiopii przy zastosowaniu multifokalnych soczewek kontaktowych.
Tradycyjnie już spotkaniu towarzyszyć będzie ekspozycja, w trakcie której można będzie zapoznać się z ofertą firm : TEGRA, Indigo, OWP oraz Bausch & Lomb.
Wieczorem serdecznie zapraszamy na wspólną biesiadę przy ognisku i zabawę przy muzyce.

Program spotkania przedstawia się następująco:

Sobota 12.03.2016 r.

  • Godz. 10.00    Otwarcie szkolenia
  • Godz. 10.00 – 11.00     Eye Link – aplikacja do optymalizacji i zamawiania soczewek okularowych  – Michał Frączek, JZO Sp. z o.o.
  • Godz. 11.00 – 12.30     Korekcja prezbiopii – Multifokalne soczewki kontaktowe, innowacyjna jednodniowa soczewka BiotrueOneDay. – Bausch&Lomb
  • Godz. 13.00 – 14.00     Przerwa obiadowa
  • Godz. 14.00 – 15.30     Znowelizowana ustawa o ochronie danych osobowych – Leszek Śmiałek
  • Godz. 15.30 – 16.30     Soczewki do bliży i dystansów pośrednich w ofercie JZO Sp. z o.o.
  • Godz. 18.00 ….            Biesiada góralska przy ognisku, a następnie zabawa przy muzyce i kolejne Mistrzostwa Śląskiego Cechu Optyków w Rzutkach.

 

Przez cały czas szkolenia będzie czynna wystawa opraw i okularów przeciwsłonecznych firm Tegra, Indigo, OWP (Mexx) oraz soczewek kontaktowych firmy Bausch&Lomb.

Niedziela 13.03.2016 r.

  • Godz. 8.00-11.00         Śniadanie i wyjazd uczestników szkolenia.

W celu dokonania rezerwacji noclegów i posiłków bardzo prosimy o kontakt z Biurem Cechu w celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu, telefonicznie 32 781 06 58 do dnia  04.03.2016 r. !!!
Tych z Państwa,  którzy nie będą korzystali z noclegów oraz wieczornych atrakcji również prosimy o zgłaszanie swojej obecności.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach
W imieniu Zarządu Śląskiego Cechu Optyków

Aleksander Filak
Prezes Zarządu