Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Cechu

Członkowie Śląskiego Cechu Optyków

Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Zarząd Śląskiego Cechu Optyków w Katowicach pragnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym Cechu, które połączone będzie ze spotkaniem szkoleniowo-integracyjnym, i odbędzie się w dniach 13-14.04.2019 r. w Hotelu „Vestina” w Wiśle Malince, ul. Malinka 35, 43-360 Wisła. www.hotel-vestina.pl. Hotel Vestina jest już Państwu doskonale znany, gdyż wielokrotnie organizowaliśmy tam nasze szkolenia. Hotel zlokalizowany jest u stóp Baraniej Góry, 800 m od skoczni narciarskiej im. Adama Małysza.

Zebranie będzie okazją do złożenia sprawozdań z działalności naszej organizacji w minionym roku i przedstawienia planów dotyczących przyszłych przedsięwzięć.

Po obradach Walnego Zgromadzenia zapraszamy Państwa na spotkanie z przedstawicielami firmy JZO, którego tematem będą nowe soczewki progresywne produkcji JZO, oraz rozwiązania dla osób odczuwających dyskomfort podczas pracy przy monitorach komputerowych – m.in. soczewki z dodatkiem akomodacyjnym i soczewki do bliży i dystansów pośrednich w ofercie JZO SA. Przedstawiciele firmy zaprezentują również oferowane przez JZO SA urządzenia do videocentracji i wsparcia sprzedaży w salonach optycznych.

Wraz z początkiem roku 2019 w życie weszły liczne nowe przepisy podatkowe i regulacje gospodarcze. Media donoszą o planach znacznego zaostrzenia kar za wszelkie uchybienia skarbowe. Dlatego na nasze spotkanie zaprosiliśmy doradcę podatkowego, mgr Jana Pytla, który prowadzi Biuro Doradztwa Podatkowo-Prawnego Jawa S.C. i jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej dla Doradców Podatkowych przy Ministerstwie Finansów, a wcześniej pełnił funkcję dyrektora Izby Rzemieślniczej w Katowicach. Na szkoleniu przedstawiona zostanie problematyka zmian przepisów podatkowych w 2019 roku, m.in. nowych zasad rozliczania samochodów w firmie ( m.in. zakup, leasing, wynajem długoterminowy – porównanie korzyści podatkowych), kas fiskalnych online, oraz w szczególności zmienionych zasad przeprowadzania kontroli w firmie, a także omówione zostaną prawa i obowiązki podatnika.

Tradycyjnie już spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa optyczna, w trakcie której można będzie zapoznać się z ofertą firm : Oxys, OKO Optical (Moonlight), Prestige SC, LOOK.
Wieczorem serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystą kolację oraz kolejne Mistrzostwa Śląskiego Cechu Optyków w Rzutkach.

Program spotkania przedstawia się następująco:

Sobota 13.04.2019r.

Godz. 9.30 Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Cechu – I termin
Godz. 10.00-12.00 Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Cechu – II termin
Godz. 12.00-13.00 Poszerzona oferta soczewek progresywnych JZO SA – Adam Stryj JZO
Godz. 13.00-15.00 Przerwa obiadowa
Godz. 15.00- 17.00 Zmiany w przepisach podatkowych i prawnych – mgr Jan Pytel
Godz. 17.00-18.00 Cyfrowe zmęczenie wzroku – jak wspomóc widzenie naszego klienta – Adam Stryj JZO
Godz. 19.00 Uroczysta kolacja i Mistrzostwa Śląskiego Cechu Optyków w Rzutkach.

Niedziela 14.04.2019 r.

Godz. 8.00-11.00 Śniadanie

Udział w Obradach Walnego Zgromadzenia Cechu jest bezpłatny.
W celu dokonania rezerwacji noclegów i posiłków bardzo prosimy o kontakt z Biurem Cechu w celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu, telefonicznie 32 781 06 58 do dnia 29.03.2019 r. !!!

Tych z Państwa, którzy będą uczestniczyli tylko w obradach Walnego Zgromadzenia i nie będą korzystali z posiłków, noclegów oraz wieczornych atrakcji, również bardzo prosimy o zgłaszanie swojej obecności.

Szanowni Państwo, w bieżącym roku mija 25 lat od powstania Śląskiego Cechu Optyków w Katowicach. Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Jubileuszu XXV lecia, które odbędą się w dniu 21 września 2019r. Szczegółowy program uroczystości przedstawimy w późniejszym czasie, jednak prosimy o zarezerwowanie sobie tego terminu abyśmy mogli wspólnie świętować ćwierćwiecze istnienia naszego Cechu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Walnym Zgromadzeniu Cechu oraz towarzyszącym szkoleniu.

W imieniu Zarządu Śląskiego Cechu Optyków

Aleksander Filak
Prezes Zarządu